piątek, 10 kwietnia 2015

Mama w akcji :)

Witam ciepło i serdecznie :)!
Moja mała mamuśka nie odpuszcza... Gucio naprawdę wykochany jak mało która lalka :) Potrzebuję już nowy zestaw ubrań, ale dziś nie o tym ....
Każda Mama wie, że do dobrej organizacji przy opiece nad dzieckiem potrzebna jest torba do przewijnia, zwłaszcza jak często jest się w drodze. Inspiracją była torba, którą tworzyłam razem z kilkoma mamami z naszego przedszkola. Tamtej wprawdzie nie szyłam sama, ale miałam spory udział w jej powstaniu.

W pracy nad nią korzystałam z ebooka lillensollundpelle. Jednak nie jest to dokładnie taka sama torba jak w instrukcji. Zmniejszyłam dużo jej rozmiar, żeby pasowała do wzrostu dziecka oraz zmieniłam wszycie klapy. Moja torba nie ma też wielu kieszeni wewnętrznych. Uszycie jej było łatwe i nie łatwe :) wiem, wiem... dziwnie brzmi. Projekt ten zabiera dużo czasu i dlatego nie było łatwo. Czeka mnie jeszcze minimum jedna do uszycia, dla Celestynkowej mamy :) i... możliwe, że dla mojej koleżanki, która czeka na dzidziusia. Będzie dużo frajdy w projektowaniu i szyciu.

Dość tekstu... oto zdjęcia... torby... Gucia... i Mamuśki :) 

 
Ja tu ciągle tylko o Guciu i Celestynce, a przecież jest jeszcze Różyczka :) Wprawdzie to nie wnuczka, ale też z rodziny, więc i jej coś uszyć wypada.
Wybór padł na strój sportowy, bo jak narazie tylko takiego nie ma w swojej szafie. Efekt:


Nasza lala jak zwykle uśmiechnięta.

To, że nie piszę, nie znaczy, że nic nie robię. Uszyłam ostatnio mnóstwo nowych czapek. Niestety, ale nie zdążyłam nawet zdjęć zrobić, a już zniknęły :) no nie rozpuściły się w powietrzu, tylko powędrowały do szczęśliwych właścicielek :)

Przede mną pracowity czas... od poniedziałku zaczynam pracę w świetlicy szkolnej, za oknem ładna pogodna, więc mój ogród domaga się uwagi (a biedak zapuszczony jak w dżungli), materiałów zapas mam na następne sto lat :) Tak sobie myślę, że  zrobię jakieś Candy, to może ktoś bardziej będzie potrzebował tych szmatek... Ale to już następnym razem :)

Pozdrawiam wiosennie.
Agnieszka


1 komentarz:

  1. Świetna ta torba :-) Poproszę o podobną... w swoim czasie ... czyli już za 3 miesiące :-)
    Strój sportowy baaardzo ładny :-)
    Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń